Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Lovy v Africe - přímorožec šavlorohý

front.post
front.public: 24. 10. 2018
000-obnoveny-obnoveny

V minulosti obýval v hojném počtu velký kus Severní Afriky, tedy až do té chvíle, než se jeho populace začala radikálně snižovat. Byl loven domorodci pro své maso, které poskytovalo místním kmenům obživu. Pak nastalo období zájmu o jeho rohy, což nakonec vedlo až k úplnému vyhynutí. Lov tohoto zvířete je v dnešních podmínkách velkou vzácností a soustřeďuje se pouze ve vytvořených parcích.


 


Přimorožec šavlorohý a jeho popis


Přimorožec šavlorohý je vysoký přes jeden metr a dosahuje celkové délky 1,5 až 2,5 metrů. Úctyhodná hmotnost okolo 200 kilogramů mu vůbec nepřekáží k vyvinutí velké rychlosti. Živí se především vegetačním porostem jako jsou pupeny, listy, rostliny, kořínky. Dokonce si i pochutná na ovoci. Ve vyprahlém území dokáže přežít díky výkonným ledvinám. Jeho organismus se začíná potit až po překročení teploty 40°C.


 


Vydrží v parných dnech i týden bez vody, kterou umí přijmout z potravy. Zavalité tělo a tenké nohy připomínající meč napomáhá udržet ve stabilní poloze robustnější kopyta. Sdružují se v kočovných stádech, které jsou tvořené 80 zvířaty. V období migraci, kdy ujdou i více jak několik stovek kilometrů se tato stáda spojují a vzniká více jak tisíci členná skupina.


  


Lov přímorožce šavlorohého


Lov přímorožce šavlorohého probíhá v drsných podmínkách a v těžko schůdným terénem. Je tedy nezbytné se vybavit opravdu kvalitní obuví a ochrannými pomůckami, jako jsou například rukavice. V cestě vám budou stát ostré kameny a náročný terén plný akácií. Lov probíhá šouláním, jelikož je přímorožec velice citlivým savcem, který dokáže nebezpečí vycítit daleko dříve, než se lovec rozhodne pozvednout zbraň k rameni. Lov probíhá výhradně v parcích, kde jejich počet z důvodu vymírání omezen.


 


Jak zbraň si vzít sebou


Musíme si uvědomit že přímorožec šavlorohý má velice silnou a nepoddajnou kůži a proto je vhodné sáhnout po loveckém kulovém náboji ráže .270 Winchester. Tyto náboje jsou určené pro dlouhé lovecké zbraně. Ve své podstatě si můžete koupit lepší munici EVO - RWS, ale tento náboj je díky své ceně a efektivitě plně dostačující. Jedná se o mezinárodně nejprodávanější kalibr.


 


Kam vyrazit na lov do Afriky Lovecká farma Lascala se nachází asi 70 kilometrů od města Kimberley v provincii Northern Cape. Krajina je tvořena přechodem mezi savanou a buší. Farma svými podmínkami nabízí zvěři široké spektrum potravní nabídky, najdeme zde jak spásače, tak i okusovače: antilopa vraná, antilopa skákavá, antilopa losí, antilopa travní, bůvolec běločelý a káma, přímorožec, zebra, pakůň žíhaný a běloocasý, impala, kudu velký, nyala nížinná, voduška velká, voduška červená, bahnivec horský. Najdeme zde i pro lovce oblíbeného zástupce prasatovitých, prase bradavičnaté. Poměrně vysoká je zde i aktivita menších šelem jako šakal čabrakový, nebo karakal. Lovy se uskutečňují na plochách více jak 50 000 ha.


 


http://lascalagamefarm.cz/