Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Lovy v Africe - antilopa losí

front.post
front.public: 26. 11. 2018
DSCN5126

Lov antilop je v Africe hodně rozšířenou zálibou. Podívejme se na jeden z největších druhů aktuálně se procházejících po naší planetě, nejedná se o žádné jiné zvíře než o antilopu losí. Nejstatnější samci dosahují až tunové váhy a výšky nepřesahující 185 cm. Vydejte se na lov do afrických parků a užijte si opravdový adrenalin z lovu ve volné přírodě.Popis antilopy losí


Samec i samice mají několik společných rysů. Jedním z nich jsou rovné rohy se spirálovitě stočeným reliéfem. Pouze se u nich liší jejich délka. Samce poznáte i na několik set metrovou dálku díky typickému krčnímu laloku. Nejraději se pohybují v travnatých pláních a savanách v oblastech jižní Afriky. Jejich lov je ulehčen i z důvodu, že se tento druh antilop řadí mezi nejpomalejší vůbec. I přes svou nemotornost dokážou při úniku před predátory přeskakovat více jak dvou metrové překážky. Brání se rohy a robustnější postavou. Jedná se o typického býložravce, který se sdružuje v oddělených samčích a samičích stádech.  


 


Lov antilopy losí


Lovu antilop předchází pozvolný průzkum terénu, kdy se určitá oblast objíždí vozem nebo se daná lokalita pozoruje z dobře umístěných kopců. Jakmile objevíte cíl, následuje pomalé šoulání, jelikož antilopy jsou velice citlivá zvířata, která dokáží s dostatečným předstihem reagovat na potencionální nebezpečí. Antilopa má nevýhodu ve své snížené pohyblivosti, ta jim znemožňuje rychlý úprk, proto se ke skolení využívají vozidla, kdy se střílí na vzdálenost okolo 200 metrů a níže.  


 


Jakou si sebou vzít zbraň


Ideální zbraní pro lov antilopy losí je opakovací kulovnice. Pokud chcete sáhnout po nejlepším modelu ve své třídě, určitě by vaší pozornosti neměl uniknout Blaser R8 Professiona, který majiteli poskytuje rozhodující výhodu pro kontinuálně úspěšnou střelbu. Ráže Win.300 je pro tyto účely bezesporu skvělou volbou. Kulovnice Blaser splňuje nároky těch nejzarytějších profesionálů. V případě, že se k této zbrani budete chovat slušně, již si nikdy nebudete muset kupovat jinou.    


 


Kam vyrazit na lov do Afriky


Lovecká farma Lascala se nachází asi 70 kilometrů od města Kimberley v provincii Northern Cape. Krajina je tvořena přechodem mezi savanou a buší. Farma svými podmínkami nabízí zvěři široké spektrum potravní nabídky, najdeme zde jak spásače, tak i okusovače: antilopa vraná, antilopa skákavá, antilopa losí, antilopa travní, bůvolec běločelý a káma, přímorožec, zebra, pakůň žíhaný a běloocasý, impala, kudu velký, nyala nížinná, voduška velká, voduška červená, bahnivec horský. Najdeme zde i pro lovce oblíbeného zástupce prasatovitých, prase bradavičnaté. Poměrně vysoká je zde i aktivita menších šelem jako šakal čabrakový, nebo karakal. Lovy se uskutečňují na plochách více jak 50 000 ha.  


http://lascalagamefarm.cz/