Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Lovecké svítilny v praxi

front.post
front.public: 13. 11. 2018
000  – obnovený – obnovený

Člověk není vybaven odpovídajícími smysly pro noční život, proto si již od pradávna vypomáhal světelnými zdroji, aby si tak prodloužil čas určený k tvůrčí aktivitě. Ať už se bavíme o ohni, louči, lampě nebo aktuálně používaných žárovkách, jejich úkol se v průběhu vývoje nezměnil. 


Současná technologie však nechala vytvořit systém LED a s tím přicházejí i moderní diody, jejichž výkon postupem času sílil a následně se staly součástí příručních svítilen i bezpečnostních složek.  


 


Příruční svítilny pro lovce


O polovodičové LED diody se v posledních letech zajímají i zástupci loveckých nadšenců, kteří od tohoto zařízení navíc očekávají čtyři základní věci.    • Dlouhou životnost zdroje napájení bez nutnosti častého nabíjení.

  • Odolnost vůči pádům, povětrnostním vlivům a vodě

  • Požadavek na zvýšený světelný výkon kužele

  • Padnoucí ergonomický tvar a optimální váha svítilny


 


Lovecké neboli taktické svítilny


Kategorie loveckých svítilen je celkem obsáhlým segmentem, kde výrobci předpokládají kompletaci se zbraní. Pro všechny lovecké svítilny je typický vysoký světelný výkon s dosahem i více jak 200 metrů. Svým tvarem a velikostí se rovněž hodí pro klasické nošení za opaskem. Lovecké svítilny jinak nacházejí využití především při déletrvajících honitbách, kdy se denní naháňka proměňuje v noční lov.   Stejně tak se svítilna využívá pro klasické pozorování zvěře. Cena loveckých svítilen při tom není vůbec nízká, nejlevnější startují od jednoho tisíce korun a k tomu je ještě nutné připočítat cenu za dobíjecí soupravu.  


 


Vlajkové lodě pro nejnáročnější


Každý výrobce loveckých svítilen má ve svém repertoáru zařazenou vlajkovou loď, která se svým výkonem i cenou diametrálně odlišuje od ostatních svítilen. Podívejme se například na model Saint Torch 3 s 2600 lumeny a se svítivostí až 445 metrů. Pro lovecké účely je to spíše už pouhá nadstandardní záležitost bez hloubkového využití.   S takovou svítilnou se setkáte při záchranných a vyhledávacích prací nebo ve speleologii. Senzační výkon je samozřejmě vykoupen nemalými pořizovacími náklady a rovněž i hmotností. A zapomeňte na regulaci svítivosti, takové zařízení jede pořád na plno, takže se jedná o malý žrout energie.