Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Lov vlka v srbském revíru Žagubica

front.post
front.public: 06. 10. 2018
000

Srbsko je mladičkou zemí nacházející se v samotném srdci Balkánského poloostrova. Její historie se začala psát teprve nedávno. Rok 2006 se navždy zapsal do dějin bývalého jugoslávského impéria rozpadem soustátí Srbsko a Černá Hora.  


 


Aby toho nebylo málo, k jednostrannému vyhlášení samostatnosti se pak o dva roky později rozhodla i provincie Kosovo. Oblast je tedy epicentrem politických i občanských nepokojů, což se negativně odráží i na dostupnosti lovu.  


 


Silná populace karpatských vlků


Srbsko je kolébkou nekonečných lesů, horských reliéfů a podmanivostí přírodních scenérií. Temné hvozdy slouží jako dokonalé útočiště pro různé druhy drobné zvěře, ale rovněž i pro početné zastoupení populace karpatských vlků.   Pokud patříte ke skupině lovců s neutuchající potřebou skolit vlka ve volné přírodě, Srbsko nabízí asi tu nejlepší možnost na evropském kontinentu. Samozřejmě existují i možnosti nehodné profesionálního lovu, kdy se snížíte ke střelbě z vrtulníku nebo vlka nejdříve uženete na sněžném skútru a následně ho z několika málo metrů uvláčeného a bezbranného střelíte.  


 


Cesta do Žagubice


Bohem zapomenutá vesnice, do které jako zázrakem vede pozemní komunikace se rozprostírá uprostřed nepoddajných karpatských lesů. Ve večerních hodinách se za klidné noci z okolní krajiny rozléhá vlčí vití. Jako by vás zdejší drsná příroda zvala na souboj. Listnaté lesy ukrývají nejen karpatské vlky, ale i srnčí, zlaté srnce a černou zvěř. Jeleni se zde oficiálně neloví, jelikož je jejich stav díky vlkům na pokraji vyhynutí.  


 


S individuálním lovem vlka nepočítejte  


Karpatský vlk je mnohem silnější a těžší, než jakého naleznete v jiných lesích evropského kontinentu. V průměru dosahují až 45 kilogramů. Individuální lov se zde prakticky neobjevuje, proto se možná jejich počet pozvolná vymyká kontrole.   Po celém Srbsku odhadem žije na 1000 kusů vlčího. Z odborného hlediska by měl v přírodě být jeden vlk na každých 1000 ha plochy. Revír Žagubica má 5x až 6x zvýšený počet nad doporučenou normu. Život ve vesnicích a především houbaření bez zbraně se zde nedoporučuje.    


Foto © depositphotos.com/clheesen