Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Jak si ulovit svého bažanta v osamělém lovu

front.post
front.public: 05. 11. 2018
000-obnoveny-obnoveny

Vkročit do temného hvozdu a doufat, že vám pod mušku vběhne libovolné zvíře je naprostým nesmyslem. Lovec se musí připravit nejen teoreticky, ale i po stránce připravenosti. Existuje velké množství střelných zbraní, nábojů, výzbroje a v neposlední řadě i vhodných termínů a oblastí. Vydejte se společně s námi na sestřelení bažanta.


 


Lov bažantů


Lov bažantů probíhá vždy na základě zjištěného početního stavu. Soustředíme se i na věkové rozhraní a celkový počet nových přírůstků. Z pohledu odborného loveckého oka se tento typ lovu řadí mezi jeden z nejzajímavějších. To však neznamená, že by nebylo nutné disponovat velkými zkušenostmi - sestřelit bažanta je náročné a samozřejmě i doprovázenou velkou přípravou. Roční odstřel bažantů je vždy závislý na kmenovém stavu. Lovy bažantů dělíme podle počtů střelců na osamělé a společné, které se nadále dělí na několik specifičtějších odnoží.


 


Osamělý lov na bažanty


Naprosto nekompromisní lovecká atmosféra pod rouškou osamoceného vyčkávání po boku se svým psem. K takovému účelu se hodí zejména dobře vycvičení ohaři. Zvolit lze mezi slíděním a naháňkou.


 


Slídění se psem - skvělá alternativa lovu v odlehlém honbišti, pro který je vhodné suché, jasné a bezvětrné počasí. Pamatujte, že bažanti se nejčastěji zdržují v křovinách, rákosinách a vrbovinách. V letních a podzimních časech dokonce i v kukuřici, slunečnici a v dalších obdobně laděných porostech. Pro lov bažanta je naprosto nejlepší čas mezi 10 až 15 hodinou. Lovec by měl prohledávat paseky, mýtiny a mimo jiné i stráně porostlé křovím. Pokud váš ohař vyplaší bažanty z křoví, počkejte až srovnají let a vystřelte.


 


Naháňka se psem - k tomu je nutné vlastnit speciálně vycvičeného ohaře, který dokáže svému pánu vehnat bažanta přímo do rány. Kromě ohařů jsou také skvělými pomocníky slídiči jako je například kokršpaněl. Lov bažantů je příjemným zpestřením a odreagováním se od střelby na černou zvěř, ovšem má svá jistá úskalí a pravidla.