Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Historie německé zbrojovky Blaser

front.post
front.public: 11. 11. 2018
000  – obnovený – obnovený

Evropský trh s loveckými zbraněmi dokáže rovněž nabídnout exkluzivní modely, které si svou popularitu získávají prokazatelnou spolehlivostí a přesností. Dokonce pro odpověď nemusíme chodit příliš daleko. Naši sousedé z Německa již od roku 1957 vlastní významného výrobce loveckých a taktických zbraní zvaného Blaser.Historie společnosti Blaser  


Psal se rok 1957, kdy se Horst Blaser rozhodl rozjet podnikání v oblasti výroby a vývoje mysliveckého oblečení a střeleckých doplňků. Mezi nejvýraznější typy zbraní z jejich rozsáhlé nabídky jednoznačně patří kulovnice a brokovnice. Z počátku se jednalo o obyčejnou firmu předkládající sice slušné zbraně, ovšem nikterak oslňující. Dalo by se říci, že Horst Blaser vytvořil seriózní firmu poskytující německému trhu určitou odezvu na zvýšenou poptávku po zbraních v poměru cena/výkon.  


  


Velkým průlomem se stal rok 1993, kdy společnost Blaser uvedla do prodeje pušku pod označením Blaser R93 s přímotažným závěrem. Tím se otevřela cesta k zahájení velkovýroby, do roku 2003 jich továrnu opustilo více jak 100 tisíc kusů.. Lovecká zbraň Blaser R93 se stala skvělou odpovědí na zvýšený zájem po inovativních opakovacích kulovnicích. Žízeň tehdejších evropských lovců byla skvěle uhašena.   V roce 1997 se Blaser spojil se společností SIGARMS, i přes to nadále vyrábí lovecké zbraně v neměnné kvalitě jako po celou dobu své působnosti.  


 


Jak probíhá výroba těchto zbraní  


Výroba loveckých zbraní podléhá obráběcím linkám CNC. Naprostá přesnost jednotlivých součástí je zajištěna technologickým postupem výroby z jednoho kusu materiálu. Právě díky této průmyslové strategii se Blaser odlišuje od své konkurence. Na pažbení zbraně se využívá prvo jakostní ořechové dřevo. Pozadu nezůstává ani hlaveň a kovové součásti vyráběné z ušlechtilé oceli. Společnost Blaser si i přes moderní technologické postupy stále zachovává svou tvář opírající se o dlouholetou tradici.  


 


Přímotažný závěr  


Přímotažný závěr se stal v letech 1993 velkou revolucí. Tím se společnost odlišila od ostatních, skvělou trefou do požadavků samotných lovců. V současnosti nabízí jedny z nejexkluzivnějších loveckých zbraní na trhu, dovolit si je mohou pouze majetnější lovci. Značka Blaser není určená jen tak pro každého.